ZŠ A MŠ Dolní Studénky

Mateřská škola

>>> Nový školní web <<<

Mateřská škola

Mateřská škola v Dolních Studénkách leží uprostřed vesnice nedaleko Obecního Úřadu,v blízkosti autobusové zastávky na trase Šumperk – Sudkov – Zábřeh. Jsme jednotřídní MŠ s provozem od 6 do 15.30 hodin.

Školné v letošním školním roce činní 200,- Kč za měsíc.

Pro výchovu a předškolní vzdělávání máme vypracovaný Rámcový program s názvem VESELÁ ŠKOLIČKA aneb s úsměvem jde všechno lépe. Zaměřujeme se na podporu tělesného rozvoje a zdraví dítěte, jeho osobní spokojenost a pohodu, na rozvíjení všech poznávacích a kreativních schopností dětí, jejich fantazii a nadání. Máme dobrou spolupráci s rodiči.

Děti 5 – 6 leté mají svou učebnu, ve které se 3 hodiny týdně připravují na vstup do Základní školy pod vedením paní učitelky ze školy. Rodiče s dětmi mladšími 3 let si mohou chodit hrát do třídy MŠ nebo na zahradu vždy v odpoledních hodinách. V letošním školním roce máme opět zajištěnu kvalifikovanou výuku LOGOPEDIE – náprava řeči u dětí se špatnou výslovností.

Prostory MŠ: třída, šatna pro děti, ložnice, učebna s počítačem, dvě umývárny s WC a sprchovým koutem, prostorná zahrada.

Stravování: dovážíme z MŠ Vrchlického Šumperk.

Sportovní a kulturní aktivity:

• plavání v bazénu v Šumperku
  • lyžařský kurz
  • keramika v Šumperku i v ZŠ Dolní Studénky
  • divadlo v Šumperku
  • kino
  • Ekoprogramy ve Vile Doris Šumperk
  • 1x týdně cvičení tělocvičně , za příznivého počasí využití hřiště za Sokolovnou , nebo ZŠ
  • 2x za měsíc návštěva ZŠ – společné cvičení a hry se školáky
  • seznamování s prostředím ZŠ
  • drakiáda s cenami

Kroužky na MŠ:

• grafomotorický
  • výtvarný
  • seznamování s počítačem

Pro děti každým rokem organizujeme zajímavé výlety.

Aktivně se zapojujeme do dění v obci:

• program na dětský karneval,posezení pro důchodce, oslavy Sokola
  • besídky pro rodiče

Malý kolektiv umožňuje dětem rodinné prostředí. Maminky mají možnost s dětmi chodit na "zvykaní" před začátkem pravidelné docházky dětí do školky.

Tady je vždy něco dobrého pro naše mlsné jazýčky zvětšit
Tady je vždy něco dobrého pro naše mlsné jazýčky
Tady se učíme zvětšit
Tady se učíme
Tady si hrajeme zvětšit
Tady si hrajeme
Tady spinkáme zvětšit
Tady spinkáme

[reklama]

Autor a provozovatel systému © 2004 Agerit s.r.o. - admin@skolniweb.cz
Společnost Agerit s.r.o. je provozovatelem následujících stránek: www.nonstopservispc.cz, www.pocitacovazachranka.cz, test.bezpecnosti.cz, pc bazar,www.autojeraby-kozel.cz,
www.emistr.cz, www.nadalku.cz, www.skolniweb.cz, www.vyrobaonline.cz, filtry, Kamerové systemy Brno a mnoha dalších.